top of page
anti-aging program (4).png

Laborvizsgálat - funkcionálisan értékelve

Előzd meg a betegségek kialakulását és őrizd meg egészséged! 

A laborvizsgálatok gyakorisága az egyén egészségi állapotától, életkorától, valamint a meglévő betegségektől és rizikófaktoroktól függ, de ha teljesen egészségesnek érzed magad, akkor is legalább évente érdemes elvégeztetni. 

Miben más a funkcionális labor eredményeinek értékelése a standard hagyományos laborral ellentétben? 

  • Ha vannak egészségügyi problémáid, akkor végre választ kaphatsz a miértekre és közelebb kerülhetsz a problémáid mögött húzódó valódi okokhoz.

  • Ha pedig nincsenek gondjaid, de fontos az egészséged, szeretnéd megőrizni a fittségedet és még jobb testi- és szellemi teljesítményt akarsz, akkor is itt a helyed!

  • Ha pedig nem tudod milyen laborvizsgálatot kellene elvégeztetned, a konzultáció alkalmával segítek neked összeállítani mire van szükséged, milyen paneleket javaslok, illetve ha elkészült az eredmény összefüggéseiben is átbeszéljük mit látok és mit tanácsolok a kibillent egyensúly helyreállításához. 

Funkcionális laborvizsgálat 

A funkcionális labor értelmezés NEM DIAGNÓZIS!

A standard laboratóriumi vizsgálatok és a funkcionális laborvizsgálatok közötti különbség elsősorban a vizsgálatok céljában, megközelítésében és a kapott adatok értelmezésében rejlik.

  1. STANDARD laborvizsgálatok:

  • Diagnózis-orientáltak: Elsődleges céljuk a betegségek diagnosztizálása, a meglévő tünetek okainak felderítése, valamint a betegségek monitorozása és kezelése.

  • Referenciaértékek: Az eredményeket a lakosság nagyobb csoportjainak átlaga alapján meghatározott referenciaértékekhez hasonlítják. A laboreredmények normál tartományai olyan emberek statisztikái
    alapján készülnek, akik közelről sem bírnak optimális egészséggel. A krónikus tünetekkel vagy betegségben szenvedő emberek laborleletei is bekerülnek a statisztikákba, amelyek alapján a normál tartományok meghatározásra kerülnek a laboratóriumokban, ezzel 'lerontva' a normál tartomány
    kereteit. Ezért is van az, hogy a laboratóriumi normál tartományok egyre kitolódnak és
    ezért is fordulhat elő, hogy bár a laborleleteken minden normálisnak tűnik, közben
    pedig tele vagyunk panaszokkal.

 

     ​​​2. FUNKCIONÁLIS laborvizsgálatok:

  • Holisztikus és megelőzés-orientáltak: A funkcionális laborvizsgálatok célja az egészség optimalizálása, az egyensúlyhiányok és az alul működő rendszerek felderítése még azelőtt, hogy komolyabb betegségek alakulnának ki.

  • Optimális tartományok: A funkcionális orvoslás gyakran az "optimális" értékeket keresi, amelyek az egyén egészségének legjobb állapotát tükrözik. Ezek az értékek szűkebbek, mint a standard laborvizsgálatok referenciaértékei, mivel a cél a maximális egészség fenntartása.

  • Szélesebb körű és mélyebb elemzés: A funkcionális vizsgálatok gyakran összetettebbek, és részletesebb képet adnak a test működéséről, beleértve a hormonális egyensúlyt, a bél mikrobiom állapotát, a tápanyaghiányokat és a méregtelenítési folyamatokat.

1. Általános egészségi állapot felmérése
Teljes vérkép (CBC): Ellenőrzi a vérsejtek (vörösvérsejtek, fehérvérsejtek, vérlemezkék) számát és minőségét. Segíthet a vérszegénység, fertőzések, vérzési rendellenességek, és egyéb állapotok diagnosztizálásában.
Általános vizeletvizsgálat (urinalysis): Kimutatja a fertőzéseket, veseproblémákat, cukorbetegséget, vagy egyéb rendellenességeket.
Elektrolit panel: Vizsgálja a nátrium, kálium, klorid és bikarbonát szinteket, amelyek fontosak a test folyadékegyensúlyának és sav-bázis egyensúlyának fenntartásában.
Vese- és májfunkciós tesztek: Ellenőrzi a máj- és veseműködést, ami különösen fontos a gyógyszeres kezelés alatt álló vagy krónikus betegségben szenvedő embereknél.
C-reaktív protein (CRP): Gyulladást jelezhet a szervezetben.

 

2. Szív- és érrendszeri kockázat felmérése
Lipid panel: Ellenőrzi a koleszterin- és trigliceridszinteket, amelyek fontosak a szív- és érrendszeri betegségek kockázatának felmérésében.
Homocisztein és lipoprotein (a) szint: Ezek a vizsgálatok további információt nyújthatnak a szív- és érrendszeri kockázatokról.
B-típusú natriuretikus peptid (BNP): Szívelégtelenség kimutatására használható.

 

3. Anyagcsere és hormonális állapot felmérése
Vércukorszint: Segít a cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia kimutatásában.
Hemoglobin A1c (HbA1c): A vércukorszint hosszú távú ellenőrzésére használható, cukorbetegség gyanúja esetén.
Pajzsmirigy panel (TSH, T4, T3): Ellenőrzi a pajzsmirigy működését, és segít a pajzsmirigy alul- vagy túlműködésének diagnosztizálásában.
Inzulin szint: Az inzulinrezisztencia és cukorbetegség felmérésére szolgál.
Kortizol szint: A mellékvese működésének és a stresszhormonok szintjének ellenőrzésére.

 

4. Vérszegénység és táplálkozási állapot felmérése
Vas panel: Tartalmazza a vas, ferritin, transzferrin és teljes vasmegkötő kapacitás (TIBC) vizsgálatát, ami a vérszegénység típusainak kimutatásában segít.
B12-vitamin és folsav: A vitaminhiányok, különösen a vérszegénység és idegrendszeri zavarok diagnosztizálásában játszanak szerepet.
D-vitamin szint: Fontos a csontok egészségéhez és az immunrendszer működéséhez.

Magnézium: A magnézium szükséges az izom- és idegfunkciókhoz, a vércukorszint szabályozásához, és több mint 300 enzim működéséhez a szervezetben.
Mikor javasolt?: Ha valakinél izomgörcsök, szívritmuszavarok, migrén vagy krónikus stressz jelentkezik.
Cink: Miért fontos?: A cink kulcsfontosságú az immunrendszer működésében, a sebgyógyulásban, a DNS-szintézisben és a sejtosztódásban. Szerepe van az ízlelésben és a szaglásban is.
Mikor javasolt?: Ha valakinél lassú sebgyógyulás, hajhullás, gyakori fertőzések vagy ízlelési-szaglási zavarok jelentkeznek.


5. Gyulladásos és autoimmun betegségek felmérése
C-reaktív protein (CRP) és eritrocita süllyedési sebesség (ESR): Általános gyulladásos állapotok felmérésére használják.
Reumatoid faktor (RF) és anti-ciklikus citrullinált peptid (anti-CCP):
Az autoimmun betegségek, például a reumatoid arthritis kimutatására szolgálnak.
Antinukleáris antitestek (ANA): Az autoimmun betegségek, mint például a lupus kimutatásában segíthet.

6. Nemi hormonok felmérése (különösen nők esetében)
Ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron szint: Ezek a hormonok fontosak a menstruációs ciklus, termékenység és menopauza állapotának felméréséhez.
FSH és LH: Ezek a hormonok segítenek a termékenység és menopauza állapotának felmérésében.
​​

Ne játssz google dokit!

HA SZERETNÉL MÉG TÖBBET MEGTUDNI ARRÓL, HOGY A SOROK KÖZÖTT MILYEN INFORMÁCIÓK REJLENEK A LABOR LELETEIDBEN, AKKOR VÁLASZD A FUNKCIONÁLIS LABORELEMZÉST

Mit tartalmaz a funkcionális labor csomag?

Online konzultáció 2 alkalommal

1. Alkalom: A megrendelést követően kiküldöm neked az adatfelvételi lapot, valamint az empirikus felméréseket, hogy jobban megismerjelek. Miután kitöltötted és visszaküldted nekem, megbeszéljük az első online konzultáció időpontját. 

A konzultáció után megkapod összefoglalva, hogy milyen laborpaneleket kell elvégeztetned és hogyan készülj fel rá.

A konzultáció időtartama: 30 perc 

 

2. Alkalom: Miután megérkezik az eredményed és továbbítottad nekem, elkezdem részletesen megírni, funkcionálisan kiértékelni az eredményeid, ahol 10-20 oldalas leírást kapsz az aktuális állapotodról. A második konzultáció alkalmával pedig megbeszéljük az eredményeid, valamint hogy mit javaslok az esetlegesen kibillent egyensúly visszaállításához.

Mire keressük a választ? 

-Található e a szervezetben valamilyen működési zavar, ha igen hol?
-Mi lehet a működési zavar oka, forrása?
-Milyen egyéni megfontolásra van szükség az életmód terápiában?
-Mikor áll vissza a helyes optimális működés?

„Az egészség a legfontosabb kincs az életben. Ha megvan az egészség, minden mást is meg tudsz valósítani.”

Funkcionális Laborelemzés csomag

Ha érdekel a program és szeretnél további részleteket megtudni, valamint bekerülni a csapatomba, jelentkezz e-mailben az info@kocsisalexandra.com címen és iratkozz fel!

Köszönöm!

bottom of page